MLP2520S2R2MT0S1
Mfr.Part #
MLP2520S2R2MT0S1
Description
FIXED IND 2.2UH 1.2A 117MOHM SMD
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e2
Current Rating :
1.2A
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
117mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
yes
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Test Frequency :
2MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Multilayer
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 weeks ago)
Datasheets
MLP2520S2R2MT0S1
TDK Corporation MLP2520S2R2MT0S1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD