MLP2012V4R7MT
Mfr.Part #
MLP2012V4R7MT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 4.7UH 600MA 520MOHM SM
Inductance :
4.7μH
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
600mA
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
600mA
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
1mm
Test Frequency :
2MHz
Weight :
5.499807mg
Published :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Datasheets
MLP2012V4R7MT
TDK Corporation MLP2012V4R7MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD