MLP2012V2R2MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLP2012V2R2MT
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 700MA 360MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
700mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Test Frequency :
2MHz
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Type :
Multilayer
Material - Core :
Ferrite
Weight :
5.499807mg
Published :
Series :
MLP
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Inductance Tolerance :
20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1mm
Inductance :
2.2μH
Current Rating :
700mA
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
MLP2012V2R2MT
TDK Corporation MLP2012V2R2MT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD