MLP2012S2R2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLP2012S2R2T
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 600MA 330MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
Inductance :
2.2μH
DC Resistance (DCR) :
330mOhm
Case Code (Imperial) :
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
750mA
Lead Free :
Lead Free
Height :
850μm
Self Resonant Frequency :
90MHz
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Series :
MLP
Test Frequency :
2MHz
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Published :
Current Rating :
600mA
Datasheets
MLP2012S2R2T
TDK Corporation MLP2012S2R2T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD