MLK1005SR33JT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLK1005SR33JT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 70MA 8 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Frequency - Self Resonant :
850MHz
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance :
330nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
HTS Code :
Test Frequency :
100MHz
Type :
Multilayer
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MLK
Current Rating :
70mA
Published :
Rated Current-Max :
0.07A
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Shielding :
Unshielded
Datasheets
MLK1005SR33JT000
TDK Corporation MLK1005SR33JT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD