MLK1005SR22JT000
Mfr.Part #
MLK1005SR22JT000
Description
FIXED IND 220NH 70MA 6.2 OHM SMD
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Construction :
Multilayer Chip
Current Rating :
70mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
609.6μm
Rated Current-Max :
0.07A
Case Code (Metric) :
Test Frequency :
100MHz
HTS Code :
Length :
990.6μm
Inductance-Nom (L) :
0.22 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) - Parallel :
6.2Ohm
Case Code (Imperial) :
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance :
220 nH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
508μm
Datasheets
MLK1005SR22JT000
TDK Corporation MLK1005SR22JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD