MLK1005SR20JT000
Mfr.Part #
MLK1005SR20JT000
Description
FIXED IND 200NH 70MA 6.2 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Current Rating :
70mA
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
DC Resistance (DCR) :
6.2Ohm Max
Rated Current-Max :
0.07A
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Packaging :
Cut Tape (CT)
Inductance :
200nH
Tolerance :
±5%
Datasheets
MLK1005SR20JT000
TDK Corporation MLK1005SR20JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD