MLK1005S8N2JT000
Mfr.Part #
MLK1005S8N2JT000
Description
FIXED IND 8.2NH 350MA 380MOHM SM
Tolerance :
±5%
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Current-Max :
0.35A
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Case Code (Metric) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100MHz
Inductance :
8.2nH
Frequency - Self Resonant :
5GHz
HTS Code :
Current Rating :
350mA
Datasheets
MLK1005S8N2JT000
TDK Corporation MLK1005S8N2JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD