MLK1005S6N2ST000
Mfr.Part #
MLK1005S6N2ST000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.2NH 400MA 350MOHM SM
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Type :
Multilayer
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating :
400mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MLK
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.4A
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
5.6GHz
Inductance :
6.2nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.3nH
Shielding :
Unshielded
Published :
Material - Core :
Non-Magnetic
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
MLK1005S6N2ST000
TDK Corporation MLK1005S6N2ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD