MLK1005S5N6STD25
Mfr.Part #
MLK1005S5N6STD25
Description
FIXED IND 5.6NH 400MA 300MOHM SM
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q Factor :
7
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.3nH
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Multilayer
Weight :
652.039032μg
Height :
500μm
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating :
400mA
Material - Core :
Non-Magnetic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
400mA
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
5.7GHz
Inductance :
5.6nH
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
MLK1005S5N6STD25
TDK Corporation MLK1005S5N6STD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD