MLK1005S3N9STD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLK1005S3N9STD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.9NH 400MA 250MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
400mA
HTS Code :
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±0.3nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Multilayer
Material - Core :
Non-Magnetic
Number of Functions :
1
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MLK
Construction :
RECTANGULAR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.4A
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductance :
3.9nH
Shielding :
Unshielded
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
MLK1005S3N9STD25
TDK Corporation MLK1005S3N9STD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD