MLK1005S3N6STD25
Mfr.Part #
MLK1005S3N6STD25
Description
FIXED IND 3.6NH 400MA 250MOHM SM
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Rated Current-Max :
0.4A
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.3nH
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Inductance :
3.6nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
6.8GHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Published :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating :
400mA
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
MLK1005S3N6STD25
TDK Corporation MLK1005S3N6STD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD