MLK1005S3N6ST000
Mfr.Part #
MLK1005S3N6ST000
Description
FIXED IND 3.6NH 400MA 250MOHM SM
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) - Parallel :
250mOhm
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
6.8GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
508μm
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance :
3.6 nH
Packaging :
Digi-Reel®
Case Code (Metric) :
Construction :
Multilayer Chip
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
400mA
Height Seated (Max) :
609.6μm
Length :
990.6μm
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Inductance-Nom (L) :
0.0036 µH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
7
Rated Current-Max :
0.4A
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
MLK1005S3N6ST000
TDK Corporation MLK1005S3N6ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD