MLK1005S2N7STD25
Mfr.Part #
MLK1005S2N7STD25
Description
FIXED IND 2.7NH 500MA 200MOHM SM
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Series :
MLK
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.3nH
Published :
Test Frequency :
100MHz
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Functions :
1
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.5A
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer
Number of Terminations :
2
Inductance :
2.7nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
500mA
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Datasheets
MLK1005S2N7STD25
TDK Corporation MLK1005S2N7STD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD