MLK1005S2N4STD25
Mfr.Part #
MLK1005S2N4STD25
Description
FIXED IND 2.4NH 500MA 200MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
7.8GHz
Max DC Current :
500mA
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Tolerance :
±0.3nH
HTS Code :
Current Rating :
500mA
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance :
2.4nH
Datasheets
MLK1005S2N4STD25
TDK Corporation MLK1005S2N4STD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD