MLK1005S2N4ST000
Mfr.Part #
MLK1005S2N4ST000
Description
FIXED IND 2.4NH 500MA 200MOHM SM
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
500mA
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency - Self Resonant :
7.8GHz
Published :
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±0.3nH
Inductance :
2.4nH
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100MHz
MLK
Rated Current-Max :
0.5A
Datasheets
MLK1005S2N4ST000
TDK Corporation MLK1005S2N4ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD