MLK1005S2N2STD25
Mfr.Part #
MLK1005S2N2STD25
Description
FIXED IND 2.2NH 500MA 180MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±0.3nH
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
6
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Current Rating :
500mA
Inductance :
2.2nH
Q Factor :
6
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Max DC Current :
500mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
HTS Code :
Datasheets
MLK1005S2N2STD25
TDK Corporation MLK1005S2N2STD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD