MLK1005S1N3STD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLK1005S1N3STD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.3NH 500MA 150MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Case Code (Imperial) :
Q Factor :
5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
500mA
Series :
MLK
Type :
Multilayer
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Weight :
652.039032μg
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
100MHz
Inductance :
1.3nH
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Material - Core :
Non-Magnetic
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.3nH
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Max DC Current :
500mA
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Datasheets
MLK1005S1N3STD25
TDK Corporation MLK1005S1N3STD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD