MLJ1608WR33JT000
Mfr.Part #
MLJ1608WR33JT000
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FIXED IND 330NH 500MA 312MOHM SM
Fixed Inductors
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
230MHz
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
25MHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Multilayer
Published :
Q @ Freq :
35 @ 25MHz
Inductance :
330nH
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
312mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Current - Saturation :
650mA
Current Rating :
500mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Shielding :
Shielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
MLJ1608WR33JT000
TDK Corporation MLJ1608WR33JT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD