MLH500BSG14D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLH500BSG14D
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package / Case
Cylinder, Metal
Datasheet
Download
Description
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
Manufacturer :
Product Category :
Pressure Sensors, Transducers - Industrial
Port Size :
Male - 1/4 6.35mm BSP
Accuracy :
±0.25%
Output Type :
Analog Voltage
Series :
MLH
Pbfree Code :
yes
Operating Pressure :
7251.89PSI (50000kPa)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
0.25 V ~ 10.25 V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Output Voltage :
10.25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Supply Current :
17mA
Voltage - Supply :
14V~30V