MLH025BGB20B
Mfr.Part #
MLH025BGB20B
Description
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
Port Size :
Male -M20 x 1.5
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Operating Pressure :
362.59PSI (2500kPa)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Maximum Pressure :
1087.78PSI (7500kPa)
Accuracy :
±0.25%
Output :
4 mA ~ 20 mA
Voltage - Supply :
9.5V~30V