MLH016BGG20B
Mfr.Part #
MLH016BGG20B
Description
SENSOR GAUGE 0-16 BAR
Accuracy :
±0.25%
Maximum Pressure :
696.18PSI (4800kPa)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
4 mA ~ 20 mA
Voltage - Supply :
9.5V~30V
Housing :
Plastic
Published :
Response Time :
2000 μs
Mount :
Stud
Analog Current
Output Voltage :
4.5V