MLF2012A1R0JT000
Mfr.Part #
MLF2012A1R0JT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
MLF
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Published :
Frequency - Self Resonant :
120MHz
Shielding :
Shielded
Current Rating :
80mA
Inductance :
1μH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
10MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.08A
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Datasheets
MLF2012A1R0JT000
TDK Corporation MLF2012A1R0JT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD