MLC05-2R2M-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLC05-2R2M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
2.2UH 20% 0603 MULTILAYER CHIP
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Shielding :
Shielded
Series :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 mA
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Supplier Device Package :
0603
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Multilayer
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
2.2 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
MLC05-2R2M-RC
Allied Components International MLC05-2R2M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD