MLB03-152-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLB03-152-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
1500oHms Multilayer Ferrite Bead
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
60mA
Number of Lines :
1
Filter Type :
Impedance @ Frequency :
1.5 kOhms @ 100 MHz
Series :
MLB03
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Features :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings :
Height (Max) :
0.024" (0.60mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
2Ohm
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MLB03-152-RC
Allied Components International MLB03-152-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN