MLAST063SCG821JFNA01
Mfr.Part #
MLAST063SCG821JFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
820 pF
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MLAST06
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
TAIYO YUDEN MLAST063SCG821JFNA01
MLAS 820 pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)