MLAST042SCG9R2BWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG9R2BWNA01
Description
CAP CER 9.2PF 25V C0G/NP0 01005
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
9.2 pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Capacitors
TAIYO YUDEN MLAST042SCG9R2BWNA01
MLAS 9.2 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)