MLAST042SCG1R2CWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG1R2CWNA01
Description
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 01005
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1.2 pF
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated :
25V
TAIYO YUDEN MLAST042SCG1R2CWNA01
MLAS 1.2 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)