MLAST042SCG0R6AWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG0R6AWNA01
Description
CAP CER 0.6PF 25V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.6 pF
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.05pF
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MLAST042SCG0R6AWNA01
MLAS 0.6 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)