MLASS45MSB7683KTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB7683KTNA01
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Capacitance :
0.068 μF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
TAIYO YUDEN MLASS45MSB7683KTNA01
MLAS 0.068 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB7683KTNA01 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MLASS45MSB7683KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)