MLASS45MSB7473MTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB7473MTNA01
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.047 µF
TAIYO YUDEN MLASS45MSB7473MTNA01
MLAS 0.047 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB7473MTNA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MLASS45MSB7473MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)