MLASS45MSB7473KTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB7473KTNA01
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.047 µF
Voltage - Rated :
630V
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MLASS45MSB7473KTNA01
MLAS 0.047 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB7473KTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MLASS45MSB7473KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)