MLASS45MSB7104MTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB7104MTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
630V
Ratings :
Capacitance :
0.1 µF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number :
MLASS45
TAIYO YUDEN MLASS45MSB7104MTNA01
MLAS 0.1 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB7104MTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MLASS45MSB7104MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)