MLASS45MSB5683KTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB5683KTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.068UF 630V X5R 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068 μF
Base Product Number :
MLASS45
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
TAIYO YUDEN MLASS45MSB5683KTNA01
MLAS 0.068 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB5683KTNA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X5R.
MLASS45MSB5683KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)