MLASS32NSB7473MTNA01
Mfr.Part #
MLASS32NSB7473MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Base Product Number :
MLASS32
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tolerance :
±20%
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASS32NSB7473MTNA01
MLAS 0.047 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASS32NSB7473MTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MLASS32NSB7473MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)