MLASS32NSB5333MTNA01
Mfr.Part #
MLASS32NSB5333MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.033UF 630V X5R 1210
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Style :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASS32
Capacitance :
0.033 µF
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
X5R
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MLASS32NSB5333MTNA01
MLAS 0.033 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASS32NSB5333MTNA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.
MLASS32NSB5333MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)