MLASS32NSB5223MTNA01
Mfr.Part #
MLASS32NSB5223MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 630V X5R 1210
Base Product Number :
MLASS32
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.022 μF
TAIYO YUDEN MLASS32NSB5223MTNA01
MLAS 0.022 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)