MLASS31QHB7222KTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASS31QHB7222KTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Failure Rate :
Capacitance :
2200 pF
Applications :
Medical, Non-Critical
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
MLASS31
Series :
MLAS
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.049" (1.25mm)
Subcategory :
Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Features :
RoHS :
Details
Product Type :
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Brand :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLASS31QHB7222KTNA01
MLAS 2200 pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)