MLASS31QHB5152KTNA01
Mfr.Part #
MLASS31QHB5152KTNA01
Description
CAP CER 1500PF 630V X5R 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500 pF
Thickness (Max) :
0.049" (1.25mm)
Lead Style :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
TAIYO YUDEN MLASS31QHB5152KTNA01
MLAS 1500 pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)