MLASS31QHB5102MTNA01
Mfr.Part #
MLASS31QHB5102MTNA01
Description
CAP CER 1000PF 630V X5R 1206
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
1000 pF
Thickness (Max) :
0.049" (1.25mm)
Tolerance :
±20%
Ratings :
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Lead Spacing :
TAIYO YUDEN MLASS31QHB5102MTNA01
MLAS 1000 pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)