MLASS31LSB7223KTNA01
Mfr.Part #
MLASS31LSB7223KTNA01
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Capacitance :
0.022 μF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
TAIYO YUDEN MLASS31LSB7223KTNA01
MLAS 0.022 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)