MLASS31LSB7153MTNA01
Mfr.Part #
MLASS31LSB7153MTNA01
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.015 µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitors
TAIYO YUDEN MLASS31LSB7153MTNA01
MLAS 0.015 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)