MLASS31LSB5223MTNA01
Mfr.Part #
MLASS31LSB5223MTNA01
Description
CAP CER 0.022UF 630V X5R 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.022 μF
Capacitors
TAIYO YUDEN MLASS31LSB5223MTNA01
MLAS 0.022 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)