MLASS31LSB5153MTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASS31LSB5153MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 630V X5R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Series :
MLAS
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
630V
Failure Rate :
Features :
RoHS :
Details
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Brand :
Applications :
Medical, Non-Critical
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.015 µF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASS31
Lead Spacing :
Subcategory :
Capacitors
Ratings :
Product Status :
Active
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
TAIYO YUDEN MLASS31LSB5153MTNA01
MLAS 0.015 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)