MLASQ45MSB7474MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB7474MTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.47 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
1812 (4532 Metric)
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB7474MTNA01
MLAS 0.47 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB7474MTNA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
MLASQ45MSB7474MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)