MLASQ45MSB7334KTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB7334KTNA01
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Brand :
Capacitance :
0.33 µF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
250V
MLAS
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB7334KTNA01
MLAS 0.33 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB7334KTNA01 Overview
Programs on this device are of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
MLASQ45MSB7334KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)