MLASQ45MSB7224MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB7224MTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.22 µF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Applications :
Medical, Non-Critical
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB7224MTNA01
MLAS 0.22 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB7224MTNA01 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
MLASQ45MSB7224MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)