MLASQ45MSB7104MTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASQ45MSB7104MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
MLAS
Lead Style :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Brand :
RoHS :
Details
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number :
MLASQ45
Ratings :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Medical, Non-Critical
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB7104MTNA01
MLAS 0.1 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB7104MTNA01 Overview
This device's program size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MLASQ45MSB7104MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)