MLASQ45MSB5474MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB5474MTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 250V X5R 1812
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Base Product Number :
MLASQ45
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.47 µF
Lead Style :
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB5474MTNA01
MLAS 0.47 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB5474MTNA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.
MLASQ45MSB5474MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)