MLASQ45MSB5334MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB5334MTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.33UF 250V X5R 1812
Temperature Coefficient :
X5R
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
0.33 µF
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Base Product Number :
MLASQ45
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB5334MTNA01
MLAS 0.33 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB5334MTNA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X5R.
MLASQ45MSB5334MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)